Aktualności

Szanowni hodowcy !!!

2017-07-05 10:24

zrzeszeni w Okręgowym Związku Hodowców Koni we Wrocławiu, miło nam zakomunikować, że otrzymaliśmy zgodę Krajowego Rejestru Sądowego na zmianę nazwy naszego  związku i kilku poprawek w statucie . Od tej chwili działamy pod nazwą –DOLNOŚLĄSKI ZWIĄZEK HODOWCÓW KONI.

Uchwały dotyczące tych zmian podjął Walny Zjazd Sprawozdawczo- Wyborczy, który odbył się 28.03.2017r. Wybrano nowe władze Dolnośląskiego Związku Hodowców Koni 

Za nami pierwsze pół roku działalności, które obfitowało jak zwykle w wiele wydarzeń,  zorganizowanych  dzięki zgodnej współpracy  i zaangażowaniu wielu naszych hodowców oraz pracowników biura związku:

* luty- Pokaz Ogierów Partnice 

*kwiecień- Szkolenie ABC Powożenia ( Godzieszowa)

*maj- Izerska Parada Powozów( Lubomierz)

*maj- Święto Konia (Siedlec)

*maj, czerwiec- dwie eliminacje Dolnośląskiej Ligi Zaprzęgowej.

Wyniki  i galerie  z w/w imprez znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej i fanpage na faceboku.

W maju odbyła się Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych z naszego związku pojechała bardzo dobra stawka koni. I tak w poszczególnych rasach zdobyliśmy:

 

Rasa Śląska:

tytuł czempiona zdobyła bardzo urodziwa i świetna użytkowo REBELIA hod. i własności OHZ Kamieniec Ząbkowicki Sp.zo.o- SO Książ, v-ce czempionem została bardzo typowa i doskonale ruszająca się klacz TOSKANIA hod. i wł. Dariusza Śmichury, trzecie miejsce zdobyła żeńska i bardzo dobrze pokazana w zaprzęgu LOXIA wł. Andrzeja Bryla. Z złotymi medalami wróciły ogiery REWIR wł.Dariusza Śmichury oraz ALGER wł. Henryka Paczkowskiego.

 

Kuce i Konie Małe:

Czempionką i v-ce czempionką zostały dwie bardzo urodziwe i świetnie przygotowane klacze własności Wiesława Apanasewicza LADY LUKRECJA EWITA i FIESTA EWITA. To wspaniały sukces tego zasłużonego hodowcy.

 

Koniki Polskie:

Złoty medal zdobyła klacz DYMISJA własności Joanny Chyłek

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wiele pozytywnych emocji.

<< Wstecz