Mapa strony
Okręgowy Związek Hodowców Koni we WROCŁAWIU
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie - więcej

Strona Główna

Aktualności

Baza koni

Kalendarz imprez 2015

Dokumenty i Druki

 
Statut
Zarząd
Członkowie i ich prawa
Pracownicy związku
Kontakt / Dojazd

 
Paszporty dla koni -zgłoszenia -online
Terminy/miejsca opisów koni

 
ok
ok
ok
ok
ok
ok

Opłaty
ok Więcej


Ustawy o hodowli
ok WięcejWydawnictwa
okWięcej


Galeria
ok Więcej

Adresy
okWięcej

Linki
okWięcej


liczniki
odwiedzin
od 09.02.2009 
r.


Translate Page:
Übersetzen Seite:
Traduire la page: 

ZNAJDUJĄ SIĘ PAŃSTWO NA

STRONIE ARCHIWALNEJ OZHK WROCŁAW

 

AKTUALNA STRONA OZHK WROCŁAW:

www.ozhk.wroclaw.pl

 

FAQ czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: jak zgłosić konia do opisu, co zrobić gdy padnie koń, jak zmienić właściciela konia w paszporcie (zgłoszenie sprzedaży-mailem.), DUPLIKAT paszportu, dokument zastępczy, badanie na nosicielstwo chorób zakaźnych, schemat szczepień przeciwko grypie, Zwrot kosztów utylizacji, czipowanie koni, zamieszczanie ogłoszeń na stronie OZHK, co zrobić by zgłosić ogiera do krycia klaczy i otworzyć punkt rozpłodowy....
Więcej

Informacje dla hodowców i właścicieli koni z terenu woj. lubuskiego na obszarze powiatów: Krosno Odrzańskie, Nowa Sól, Świebodzin, Wschowa, Zielona Góra, Żagań, Żary Więcej

SZKOLENIE Z OCENY LINIOWEJ dla polskich hodowców

Polski Związek Hodowców Koni ma przyjemność zaprosić swoich hodowców na szkolenie z wieloletnim Przewodniczącym Komisji Oceny Ogierów w Holandii (księga stadna KWPN) – Arie Hamoenem. Tematem szkolenia będzie holenderska metoda oceny koni, ich eksterieru i ruchu luzem– tzw. ocena liniowa. Zgłoszenia (wraz z numerem telefonu) prosimy przesyłać na adres elektroniczny cuber@pzhk.pl do dnia 4 czerwca (środa).

Szkolenie to odbędzie się dnia 10 czerwca (wtorek) o godzinie 16.00 – 19.00 na terenie SO Bogusławice. Będzie obejmowało zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. -więcej

Najbliższe wystawy - OZHK Wrocław:

31.05.2015 Wystawa hodowlana Koni - Siedlec Trzebnicki -więcej
zgłoszenia do:10 maja 2015 r. (lub wyczerpania miejsc).lista koni

7.06.2015 Wystawa hodowlana Koni - Drzonków - lista koni
zgłoszenia do :10 maja 2015 r.

Najbliższe wystawy/szkolenia

Tradycyjne powożenie- 30-31.05.205 - Łąck więcej ok

XV Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy - 13-14 czerwca 2015r - TARNÓW - "KLIKOWA więcej ok

Ogólnopolska Wystawa koni śląskich -Pajęczno 6.06.2015 - więcej ok

 


Polski Związek Hodowców Koni zaprasza hodowców i miłośników koni na szkolenie w Stadninie Koni Nowe Jankowice w dniu 27 maja br. Tematem szkolenia będzie ocena eksterieru oraz ruchu koni zimnokrwistych.

więcej ok


ZT ogiery - Bielice -zgłoszenia do 27 kwietnia 2015 - opłaty (do 3 czerwca 2015), wytyczne (obowiązkowe szczepienie przeciwko grypie wpisane w paszport, oraz świadectwo zdrowia), badanie DNA w Zakładzie Treningowym

ZT ogiery -Książ --zgłoszenia do 23 czerwca 2015 - opłaty (31 lipca 2015), wytyczne (obowiązkowe szczepienie przeciwko grypie wpisane w paszport, oraz świadectwo zdrowia), badanie DNA w Zakładzie Treningowym

Wyniki z ZT:

ZT kwalifikacje klaczy (Książ, Bielice,Doruchów, Klikowa,Bogusławice, )

Zapraszamy do zapoznania się z „Regulaminem oceny koni oraz nagradzania hodowców na XXVII Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych” w Poznaniu w dniach 15-17 maja 2015 r.


Program ochrony - wykaz koni - Informujemy, że warunkiem otrzymania wykazu koni biorących udział w prgramamie ochrony zasobów genetycznych jest odesłanie do Instytutu ubiegłorocznych ankiet statystycznych dotyczących koni objętych programem.
Kontakt w sprawie ankiet : Tel. 666 081 322, e-mail: lucyna.bobak@izoo.krakow.pl

Nowy WIOSENNY numer Hodowcy i Jeźdźca - w sprzedaży

Kalendarz obchodów 120-lecia Polskiego Związku Hodowców Koni


Spis ogierów 2015
Podział według ras - wszystkie ogiery dopuszczone do programu ochrony od 15.03.2015 szczegółowe wymagania dotyczące klaczy
Rejestr ogierów 2015 (ogólnopolski)
od 15.02.2015 (aktualizaja co miesiac) ok
Istnieje możliwość zamówienia drukowanej wersji Wykazu, który ukazał się 3.02.2015.
Na wykazie umieszczone są ogiery dopuszczone do krycia wsztstkich klaczy (punkt kopulacyjny) jak również ogiery dopuszczone do krycia TYLKO własnych klaczy.
* (gwiazdka przy nazwie ogiera) oznacza że właściciel ma pozwolenie na krycie danym ogierem TYLKO własnych klaczy (brak badań na choroby zakaźne oraz nie zgłoszony punkt kopulacyjny)
Cena: 10 zł + 4,50 zł (koszt przesyłki). Zamówienia prosimy składać w biurze OZHK

Nabór klaczy śląskich do Zakładu Treningowego - ZT KSiąż I: Turnus: 10 luty 2015 (Próaba dzielności 10-11.04.2015), II turnus: 21.04.2015 ( Próaba dzielności 19-20.06.2015)

Zasady kwalifikacji klaczy do stacjonarnego treningu w ZT w 2015 r.

Załącznik 1 - oświadczenie dla klaczy 4 letnich i starszych

Właściciele klaczy zobligowani są do uiszczenia opłaty kwalifikacyjnej na konto PZHK: 68 1240 6175 1111 0000 4571 0410 w wysokości 300 zł za każdą klacz zgłoszoną do ZT, bezpośrednio po otrzymaniu potwierdzenia z OZHK/WZHK, że ich klacz została przyjęta na kwalifikację, nie później niż 2 tygodnie przed kwalifikacją. Brak wpłaty w wyznaczonym do tego terminie skutkować będzie skreśleniem klaczy z listy zgłoszeń.


Konie kwalifikujące się do programu .. (śl , kn ...) na sprzedaż Więcej ok


Uwaga: od 1 lutego 2014 obowiązuje nowy cennik powszechnych usług pocztowych.

zmiana właściciela w paszporcie: 11zł x ilość paszportów + 6,50 zł (opłata pocztowa 1-3 paszporty)

zmiana właściciela w paszporcie 11zł x ilość paszportów + 7,80 zł (opłata pocztowa 4 paszporty)

zmiana właściciela w paszporcie 11zł x ilość paszportów + 10,50 zł (opłata pocztowa 5-9 paszportów)

Więcej


OZHK we Wrocławiu przypomina o konieczności zgłaszania źrebiąt do identyfikacji zaraz po urodzeniu (* do 7 dni )- jeśli rodzi się więcej źrebaków w zbliżonym terminie to zgłosić zaraz po urodzeniu ostatniego źrebaka *

Konie urodzone w 2013 roku: Polski Związek Hodowców Koni, informuje, że zgodnie z art. 5 ust. 6 rozporządzenia Komisji nr 504/2008/WE z dnia 6 czerwca 2008r. „konie urodzone na terytorium Wspólnoty są identyfikowane przed 31 grudnia roku, w którym urodziło się dane źrebię, lub w terminie sześciu miesięcy od daty urodzenia, w zależności od tego, która z dat przypada później.” i z godnie z art.33 ust.1 pkt 8, 14 i 15 ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt - niezaopatrywanie koni w paszporty, jak również wprowadzanie do obrotu i nabywanie koni niezaopatrzonych w paszporty jest wykroczeniem i podlega karze grzywny.

Nie przestrzeganie terminów  zgłoszeń koni do rejestru (identyfikacji) zawartych w rozporządzeniu Komisji nr 504/2008/WE z dnia 6 czerwca 2008 r skutkuje tym, iż koń nie będzie mógł być przyjęty  do uboju w celu spożycia przez ludzi.

Konie posiadajace paszporty - urodzone do dnia 30 czerwca 2009 i zidentyfikowane z naruszeniem terminów (źrebięta urodzone od lipca do grudnia identyfikowane po terminie sześciu miesięcy od daty urodzenia, lub źrebięta urodzone od stycznia do czerwca identyfikowane po 31 grudnia roku w którym się urodziły) są klasyfikowane jako nieprzeznaczone do spożycia przez ludzi.

Konie które nie zostały zgłoszone do opisu do dnia 31 grudnia 2009 traktuje się jak zwierzęta dla których nie można ustalić tożsamości i wydaje się im zastępczy dokument identyfikacyjny, który wyklucza konia z łańcucha żywnościowego.


Materiały szkoleniowe:

Dobrostan Koni-część 1

Dobrostan Koni-część 2


W związku z licznym zapytaniami OZHK informuje iż terminy i miejsca opisów koniowatych na najbliższy tydzień aktualizowane są w poniedziałki o godzinie 15 i zamieszczane w zakładce: Rejestracja koniowatych/ Terminy/miejsca opisów

Zgodnie z art 16 rozporządzenia 504/2008/WE wystawienie duplikatu paszportu wiąże się z wyłączeniem zwierzęcia z łańcucha żywnościowego. Istnieje możliwość odstępstwa od w/w.

W celu włączenia koniowatego do łańcucha żywnościowego właściciel w terminie 30 dni od zgłoszenia utraty paszportu powinien zwrócić się do lekarza opiekującego się zwierzęciem o uzupełnienie historii leczenia koniowatego w sekcji IX części III duplikatu paszportu, a następnie do powiatowego lekarza.


Zapraszamy na stronę poświęconą koniom rasy śląskiej.

ŚLĄZAKI

W związku z wprowadzeniem z dniem 1 stycznia 2013 r. przez FEI obowiązku czipowania koni zgłaszanych do rejestracji w FEI, Polski Związek Hodowców Koni i Polski Związek Jeździecki informują, że w celu wszczepienia transpondera, właściciele powinni zwrócić się do Okręgowego / Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni, na terenie którego stacjonuje koń.
Aktualna lista osób upoważnionych do identyfikacji Więcej


ślązaki (po ogierach w starym typie "old.") w programieWięcej


Wyrejestrowanie koni ONLINE Więcej


Leczenie konia a obowiązki lekarzy weterynarii Więcej


Statystyki hodowlane 2015

 

Szukają Państwo czegoś i nie mogą znaleźć?? Proszę "kliknąć" na: "Mapa strony" widniejącą w lewym górnym rogu strony, Aktualności lub skontaktować się z biurem OZHK
(Pracownicy związku)

  Copyright 2008 OZHK WROCŁAW. Wszelkie prawa zastrzeżone